
Sliznice horních dýchacích cest funguje jako první přirozená bariéra před vstupem virů a bakterií do našeho těla. Slizniční buňky si na svém povrchu samy vytvářejí tenkou vrstvu z mukopolysacharidů, ve které se nacházejí i obranné látky. Vstupní bránou infekce může být nosní i ústní sliznice. Pokud je útočících virů a bakterií najednou mnoho, své samočistící a obranné možnosti sliznice vyčerpá. Odolnost vůči infekcím zlepšíme, budeme-li se vhodně starat o své sliznice.
V zimě na nás číhá pestrá paleta virů
Mezi viry, které mají schopnost infikovat horní cesty dýchací patří nejčastěji rhinoviry, viry chřipky z čeledi Orthomyxoviridae: Myxovirus influenzae typ A a B, adenoviry, enteroviry, koronaviry nebo RS viry. Všechny tyto respirační viry běžně cirkulují v populaci, ale při oslabení imunity mohou být spouštěčem akutní infekce horních cest dýchacích, která nám dá o sobě vědět rýmou, nepříjemnými pocity v krku, bolestí hlavy a dalšími symptomy. Jak víme z vlastní zkušenosti, nejde o nijak výjimečný stav - dospělého člověka může taková infekce potkat 2 až 4krát za rok. U menších dětí ještě frekventněji, protože zejména u dětí předškolním věku není ještě plně rozvinutá celková a lokální slizniční imunita. Pokud se virová infekce horních cest dýchacích vhodně a včas neléčí, může přejít na dolní dýchací cesty nebo se následně zkomplikovat bakteriální infekcí.
Pokud již někdo má příznaky respiračního onemocnění, měl by být ohleduplný k okolí a když už musí do společnosti, měl by nosit respirátor, protože k šíření nákazy dochází infikovanými kapénkami při kýchání, kašlání nebo mluvení. Vhodné je dále posilovat imunitu, a to jak u dospělých, tak u dětí s ještě s nezralým imunitním systémem. V rámci prevence je dobré volit komplexní přípravky pro normální funkci imunity, u dětí nejčastěji ve formě sirupu, u dospělých ve formě pastilek a kapslí. Pro lokální léčbu se rovněž hodí sprejové formy, které mj. aktivně čistí dutiny, zvlhčují nosní či orální sliznici a brání tak jejímu vysušování.
Při vzájemné souhře vitaminů, minerálních látek, stopových prvků a bioaktivních rostlinných látek, například polyfenolů z rostliny Cistus, může náš biologický obranný systém plnit své komplexní funkce i v sezóně zvýšeného rizika respiračních infektů. Bylo prokázáno, že Cistus creticus, původní léčivá rostlina z Evropy, obsahující vysokou koncentraci polyfenolů, vyvíjí protichřipkovou aktivitu u myší a randomizovaná klinická studie také potvrdila příznivý účinek při infekcích horních cest dýchacích.1-3
VYHRAJTE S VIROSTOPEM!
NA KONCI ČLÁNKU NAJDETE VSTUP DO 3D VIROSTOP EXPOZICE, KDE NA VÁS ČEKÁ I SOUTĚŽ O 5 TABLETŮ!
VIROSTOP je certifikovaný zdravotnický prostředek podle MDR*
Přírodní roztok VIROSTOP podpoří přirozenou odolnost vůči virovým onemocněním, pomůže při nachlazení a rýmě. Výhodou je, že působí pouze lokálně - mechanickým blokováním vazebných míst na sliznici, která by obsadil patogen. Roztok VIROSTOP je patentovanou kombinací výtažků z pěti rostlin, jejichž obsažené látky si své účinky vzájemně doplňují a potencují. Část z nich patří do skupiny polyfenolů a bioflavonoidů. Právě tyto látky dokáží blokovat vazebná místa virů, čímž jim znemožňují vyvolat infekci horních cest dýchacích. Antioxidačně působící látky lokálně zmírňují probíhající zánětlivou reakci akutní infekce. Díky tomu přispívají ke zmírnění nepříjemných příznaků infekce. Vytvořený ochranný film působí příznivě na obnovu přirozených funkcí sliznic.
A při již probíhající infekci znemožní obsažené látky namnoženým virům napadnout další okolní buňky. Přispívají ke zpomalení šíření infekce a pomáhají tak obnovit přirozenou funkci sliznice dýchacích cest. Právě z tohoto důvodu lze VIROSTOP používat jak při prvních příznacích onemocnění, tak i preventivně, pokud se pohybujete v prostředí se zvýšeným rizikem nákazy.
MAXIMÁLNÍ EFEKT PŘI KOMBINACI NOSNÍHO SPREJE A APLIKAČNÍ FORMY DO ÚST
VIROSTOP Nosní sprej, 20 ml: Pouze pro podání do nosu. VIROSTOP Ústní sprej, 30 ml a VIROSTOP Pastilky 20 ks nebo 50 ks: Pouze pro podání do ústní dutiny. Zdravotnické prostředky, výdej není vázán na lékařský předpis. V-STOP Sirup KIDS, 6m+ 100 ml: Doplněk stravy k vnitřnímu užití pro děti od 6 měsíců. V-STOP Sirup JUNIOR, 3r+ 100 ml: Doplněk stravy k vnitřnímu užití pro děti od 3 let.
VIROSTOP MYSLÍ NA NEJMENŠÍ A ROZŠIŘUJE SVOJI ŘADU - PŘINÁŠÍ SIRUPY V-STOP!
Klinicky potvrzený antivirový účinek extraktu bylinných složek s obsahem Cistusu krétského také v dětských sirupech. Citrusové bioflavonoidy mají uklidňující a příjemné účinky na hrdlo, hltan a hlasivky. Ovocné příchutě. Bez barviv a umělých sladidel.
*Certifikované zdravotnické prostředky VIROSTOP Ústní sprej, Nosní sprej a Pastilky splňují nejnovější přísné požadavky na účinnost a bezpečnost podle Evropského nařízení 2017/745 o zdravotnických prostředcích (Medical Device Regulation - MDR) včetně certifikátu systému jakosti prokazujícího plnění požadavků certifikátu normy EN ISO 13485:2016.
Více na https://www.virostop.info/cz
Článek je firemním sdělením společnosti Herb-Pharma s.r.o.
Literatura:
1. Ehrhardt C, Hrincius ER, Korte V, Mazur I, Droebner K, et al. (2007) Rostlinný extrakt bohatý na polyfenoly, CYSTUS052, vykazuje aktivitu proti viru chřipky v buněčné kultuře bez toxických vedlejších účinků nebo tendence vyvolávat virovou rezistenci. Antiviral Res. 76(1): 38-47 .
2. Droebner K, Ehrhardt C, Poetter A, Ludwig S, Planz O (2007) CYSTUS052, rostlinný extrakt bohatý na polyfenoly, vykazuje aktivitu proti chřipkovému viru u myší. Antiviral Res. 76(1): 1-10.
3. Kalus U, Grigorov A, Kadecki O, Jansen JP, Kiesewetter H, et al. (2009) Cistus incanus (CYSTUS052) pro léčbu pacientů s infekcí horních cest dýchacích. Prospektivní, randomizovaná, placebem kontrolovaná klinická studie. Antiviral Res. 84(3): 267-71.
VYHRAJTE S VIROSTOPEM!
Projděte si 3D místnost VIROSTOPU.
Dozvíte se celou řadu důležitých informací o produktové řadě VIROSTOP.
Navíc se díky soutěžní hře můžete stát „neohroženým hrdinou", který bojuje proti virům.
Klikněte na banner a vstupte do 3D místnosti VIROSTOP:
Soutěžit můžete až do konce ledna 2025! V rámci zimní soutěže můžete dosáhnout na výhry v podobě tabletu nebo balíčku produktů VIROSTOP. Celkem je připraveno 30 výher.
Ministr zdravotnictví představil 12. června výsledky mezinárodního projektu Patient Reported Indicator Surveys (PaRIS). Projekt mapuje zkušenosti a spokojenost chronicky nemocných pacientů s primární zdravotní péčí v 19 státech OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj). Česká republika v něm dosáhla nadprůměrných výsledků. Do šetření se zapojilo 4 136 českých pacientů ze 110 ordinací praktických lékařů. Mezi pacienty ve věku 45 let a více má 85,2 % alespoň jedno a 53,3% dvě a více chronických onemocnění. Až 96 % chronicky nemocných pacientů hodnotilo kvalitu péče v Česku jako dobrou. Češi uvádějí nadprůměrnou spokojenost s kvalitou péče, duševním zdravím i dlouhodobým vztahem se svými lékaři. Celkem 72 % českých pacientů uvedlo, že své fyzické zdraví hodnotí jako dobré či velmi dobré. Tento výsledek je mírně nad průměrem všech 19 zapojených zemí, který činí 70 %. Dále pak 87 % českých respondentů označilo své duševní zdraví za dobré. Průměr mezi zeměmi OECD činil 83 %, což řadí ČR mezi země s nejvyšší mírou spokojenosti v této oblasti. Více než čtyři z pěti osob (87 %) se třemi nebo více chronickými onemocněními v ČR uvádějí, že jejich léky byly v posledních 12 měsících zkontrolovány zdravotnickým pracovníkem, což je o 12 procentních bodů více, než činí průměr OECD. Český zdravotní systém vykazuje nadstandardní výsledky i v oblasti koordinace péče, ve schopnosti lékařů sladit péči o pacienta napříč různými službami.
Cena PhDr. Alice Garrigue Masarykové, udílená od roku 2022, nese jméno dcery prezidenta T. G. Masaryka, která se zasloužila o rozvoj ošetřovatelství a sociální péče u nás. Na slavnostním ceremoniálu, který se uskutečnil ve spolupráci Ministerstva zdravotnictví a Výboru pro zdravotnictví Senátu Parlamentu České republiky, předal náměstek ministra zdravotnictví Jakub Dvořáček ocenění těm, kteří svým dlouhodobým přínosem dělají dobré jméno českému ošetřovatelství. Cenu v roce 2025 získaly: prof. PhDr. Valérie Tóthová, PhD., Dr.h.c. za celoživotní akademickou a odbornou činnost v oblasti ošetřovatelství; PhDr. Martina Šochmanová, MBA za dlouholetou aktivní činnost ve vedení profesní organizace; Lenka Vaculová za výjimečné nasazení v každodenní přímé péči o pacienty, lidský přístup a trvalý přínos k důstojnosti a kvalitě poskytované zdravotní péče. Zvláštní poděkování patří rodině Jiřiny Meissnerové, která se celý profesní život s hlubokým nasazením věnovala péči o pacienty na plicním oddělení nemocnice v Krnově.