Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárny



TO SI PIŠTE, ŽE JE TU VALENTÝNSKÁ SOUTĚŽ!



Psaní milostných dopisů je minulostí, bohužel. Nahradily je eSeMeSky. Statistiky ukazují, že v roce 2019 poslalo až 62 % Čechů valentýnskou SMS. Její průměrná délka byla 18 slov a nejčastějšími slovy (světe, div se) byly "miluji", "lásko", a "Valentýn". Nejvíce SMS bylo posláno mezi 8 a 9 hodinou ráno, pak mezi 18 a 19 hodinou. Věřte, že i po letech vztahu dokážou milostná vyznání působit zázraky, což teprve taková, která se nedají smazat z mobilu!

Zkuste oprášit zvyk psaní milostných dopisů, zde jsou některé tipy odborníků:

  • Zamyslete se, co pro vás osoba, které chcete milostný dopis napsat, v životě znamená.
  • Vyberte si hezký papír a psací potřeby. Papír by měl být kvalitní, pevný a čistý. Můžete také použít nějaké dekorace, jako jsou razítka nebo sušené květiny.
  • Oslovte svého partnera intimně. Můžete použít jeho přezdívku nebo oslovení jako je "můj nejdražší", "lásko moje", nebo cokoli, co je pro vás dva zvyklostí.
  • Vyjádřete své pocity svými vlastními slovy. Nenapodobujte styl nikoho jiného, ani nepoužívejte fráze a citáty z knih nebo filmů. Buďte upřímní, otevření a originální.
  • Napište, co na svém partnerovi milujete, jak si vážíte toho, co pro vás dělá, jak se cítíte, když jste s ním.
  • Vzpomeňte na některé hezké chvilky, které jste spolu prožili. Můžete popsat nějakou společnou vzpomínku, zážitek, nebo historku, která vám připomíná vaši lásku.
  • Můžete také připsat, na co se těšíte ve společné budoucnosti, jaké máte společné sny a plány.
  • Ukončete svůj dopis laskavě a něžně slovy "s láskou", "navždy tvůj", "toužím po tobě", nebo cokoli, co vyjadřuje vaše city.

Pokud si netroufnete, věřte, že na internetu pod heslem „Jak napsat milostný dopis" najdete hned několik vzorů. Až dopis dopíšete, zůstaňte v dobré náladě, uvařte si teplý nápoj, nebo naopak sáhněte po něčem chladnějším z ledničky, a zapojte se do naší letošní valentýnské 3D soutěže.

Nákup, losování a rozesílka cen jsou plně v režii společnosti Health communication s. r. o. Ceny se se nijak nevztahují k partnerům soutěže. Zajistili jsme pro výherce lákavé poukázky do oblíbených e-shopů.

Účastí v soutěžích na Magazínu souhlasíte s pravidly.

VSTUPTE DO VALENTÝNSKÉ SOUTĚŽE

Zpět

NOVELY ZÁKONA MÍŘÍ K PODPISU

Senát schválil 12. června novely zákonů o veřejném zdravotním pojištění a elektronizaci zdravotnictví. První z nich výrazně podporuje prevenci prostřednictvím bonusů poskytovaných pojištěncům z fondů prevence zdravotních pojišťoven, umožňuje čerpat hrazené zdravotní služby v zahraničí do výše tamní úhrady i pro opakované nebo dlouhodobé případy a přináší úhradu moderních metod ve stomatologii. Novela zákona o elektronizaci zdravotnictví pak zavádí nové funkce jako elektronický očkovací průkaz, e-Žádanky a centrální registr preventivních vyšetření. Obě novely nyní zamíří k podpisu prezidenta republiky. Novela zákona vytvoří základ pro plné rozvinutí systému elektronického zdravotnictví (eHealth) v Česku, například sdílený zdravotní záznam bude rozdělen na dvě části – emergentní záznam s klíčovými údaji (např. krevní skupina, alergie) a záznam o výsledcích preventivních a screeningových vyšetření. S účinností novel se počítá od 1. 1. 2026.

DOBRÉ VÝSLEDKY PROJEKTU PACIENTSKÉ SPOKOJENOSTI V ČR

Ministr zdravotnictví představil 12. června výsledky mezinárodního projektu Patient Reported Indicator Surveys (PaRIS). Projekt mapuje zkušenosti a spokojenost chronicky nemocných pacientů s primární zdravotní péčí v 19 státech OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj). Česká republika v něm dosáhla nadprůměrných výsledků. Do šetření se zapojilo 4 136 českých pacientů ze 110 ordinací praktických lékařů. Mezi pacienty ve věku 45 let a více má 85,2 % alespoň jedno a 53,3% dvě a více chronických onemocnění. Až 96 % chronicky nemocných pacientů hodnotilo kvalitu péče v Česku jako dobrou. Češi uvádějí nadprůměrnou spokojenost s kvalitou péče, duševním zdravím i dlouhodobým vztahem se svými lékaři. Celkem 72 % českých pacientů uvedlo, že své fyzické zdraví hodnotí jako dobré či velmi dobré. Tento výsledek je mírně nad průměrem všech 19 zapojených zemí, který činí 70 %. Dále pak 87 % českých respondentů označilo své duševní zdraví za dobré. Průměr mezi zeměmi OECD činil 83 %, což řadí ČR mezi země s nejvyšší mírou spokojenosti v této oblasti. Více než čtyři z pěti osob (87 %) se třemi nebo více chronickými onemocněními v ČR uvádějí, že jejich léky byly v posledních 12 měsících zkontrolovány zdravotnickým pracovníkem, což je o 12 procentních bodů více, než činí průměr OECD. Český zdravotní systém vykazuje nadstandardní výsledky i v oblasti koordinace péče, ve schopnosti lékařů sladit péči o pacienta napříč různými službami.

PŘEDÁNY CENY A. MASARYKOVÉ ZA OŠETŘOVATELSTVÍ

Cena PhDr. Alice Garrigue Masarykové, udílená od roku 2022, nese jméno dcery prezidenta T. G. Masaryka, která se zasloužila o rozvoj ošetřovatelství a sociální péče u nás. Na slavnostním ceremoniálu, který se uskutečnil ve spolupráci Ministerstva zdravotnictví a Výboru pro zdravotnictví Senátu Parlamentu České republiky, předal náměstek ministra zdravotnictví Jakub Dvořáček ocenění těm, kteří svým dlouhodobým přínosem dělají dobré jméno českému ošetřovatelství. Cenu v roce 2025 získaly: prof. PhDr. Valérie Tóthová, PhD., Dr.h.c. za celoživotní akademickou a odbornou činnost v oblasti ošetřovatelství; PhDr. Martina Šochmanová, MBA za dlouholetou aktivní činnost ve vedení profesní organizace; Lenka Vaculová za výjimečné nasazení v každodenní přímé péči o pacienty, lidský přístup a trvalý přínos k důstojnosti a kvalitě poskytované zdravotní péče. Zvláštní poděkování patří rodině Jiřiny Meissnerové, která se celý profesní život s hlubokým nasazením věnovala péči o pacienty na plicním oddělení nemocnice v Krnově.

DOPORUČUJEME