
Health communication s.r.o. zve na brněnský kongres Healthcomm Professional, který proběhne 14. a 15. 4. 2023 v prezenční formě v brněnském hotelu Avanti, Střední 61, v městské čtvrti Královo Pole. Kongres je určen pro lékárníky, farmaceutické asistenty a ostatní nelékařské obory ve zdravotnictví. Je akreditován u ČLnK a garantován POUZP. ČLnK byl odborný program ohodnocen celkem 15 body do systému celoživotního vzdělávání.
Poslední brněnský kongres byl realizován na podzim 2022 jako jednodenní akce a na její vyhodnocení se můžete podívat ZDE.
Atmosféru říjnového kongresu v brněnském hotelu Quality Hotel Brno Exhibition Centre si můžete připomenout ve fotogalerii.
Magazín bude i letos mediálním partnerem fyzických i on line akcí Healthcomm Professional, proto má i dárek pro věrné čtenáře v podobě volné vstupenky s kódem MAG23.
Pozor, kód neznamená automaticky volný vstup, musíte se registrovat a kód při registraci vložit do patřičné kolonky:-)
...K účasti na kongresu využiji vstupenku číslo….(MAG23)
Registrovat se můžete ZDE
Pro návštěvníky JARNÍCH kongresů Healthcomm Professional (Brno, Praha a Olomouc) si pořadatelé připravili několik dárků:
o vstupenku na květnový 3D360° kongres Mikrobiom v hodnotě 750 Kč
o voucher pro jarní studium na oblíbené studijní platformě pro lékárníky a farmaceutické asistenty Educomm.cz
o a díky štědrosti partnerů na účastníky čekají další hodnotné ceny ve slosování během kongresu
-red-
Ministr zdravotnictví představil 12. června výsledky mezinárodního projektu Patient Reported Indicator Surveys (PaRIS). Projekt mapuje zkušenosti a spokojenost chronicky nemocných pacientů s primární zdravotní péčí v 19 státech OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj). Česká republika v něm dosáhla nadprůměrných výsledků. Do šetření se zapojilo 4 136 českých pacientů ze 110 ordinací praktických lékařů. Mezi pacienty ve věku 45 let a více má 85,2 % alespoň jedno a 53,3% dvě a více chronických onemocnění. Až 96 % chronicky nemocných pacientů hodnotilo kvalitu péče v Česku jako dobrou. Češi uvádějí nadprůměrnou spokojenost s kvalitou péče, duševním zdravím i dlouhodobým vztahem se svými lékaři. Celkem 72 % českých pacientů uvedlo, že své fyzické zdraví hodnotí jako dobré či velmi dobré. Tento výsledek je mírně nad průměrem všech 19 zapojených zemí, který činí 70 %. Dále pak 87 % českých respondentů označilo své duševní zdraví za dobré. Průměr mezi zeměmi OECD činil 83 %, což řadí ČR mezi země s nejvyšší mírou spokojenosti v této oblasti. Více než čtyři z pěti osob (87 %) se třemi nebo více chronickými onemocněními v ČR uvádějí, že jejich léky byly v posledních 12 měsících zkontrolovány zdravotnickým pracovníkem, což je o 12 procentních bodů více, než činí průměr OECD. Český zdravotní systém vykazuje nadstandardní výsledky i v oblasti koordinace péče, ve schopnosti lékařů sladit péči o pacienta napříč různými službami.
Cena PhDr. Alice Garrigue Masarykové, udílená od roku 2022, nese jméno dcery prezidenta T. G. Masaryka, která se zasloužila o rozvoj ošetřovatelství a sociální péče u nás. Na slavnostním ceremoniálu, který se uskutečnil ve spolupráci Ministerstva zdravotnictví a Výboru pro zdravotnictví Senátu Parlamentu České republiky, předal náměstek ministra zdravotnictví Jakub Dvořáček ocenění těm, kteří svým dlouhodobým přínosem dělají dobré jméno českému ošetřovatelství. Cenu v roce 2025 získaly: prof. PhDr. Valérie Tóthová, PhD., Dr.h.c. za celoživotní akademickou a odbornou činnost v oblasti ošetřovatelství; PhDr. Martina Šochmanová, MBA za dlouholetou aktivní činnost ve vedení profesní organizace; Lenka Vaculová za výjimečné nasazení v každodenní přímé péči o pacienty, lidský přístup a trvalý přínos k důstojnosti a kvalitě poskytované zdravotní péče. Zvláštní poděkování patří rodině Jiřiny Meissnerové, která se celý profesní život s hlubokým nasazením věnovala péči o pacienty na plicním oddělení nemocnice v Krnově.