
Léto je nádherný čas prázdnin a cestování, dovolených, relaxace a oddychu od pracovních povinností. Jak to ale bývá, přehoupne se rychle a opět nastanou činnosti denní rutiny, mezi které patří i absolvování kurzů, kongresů nebo odborných konferencí, které lékárníci navštěvují v rámci svého celoživotního vzdělávání. Výběr je na nich a kritéria jsou individuální: odborný program, možnost získat nové poznatky pro svoji praxi, setkání se zajímavými osobnostmi oboru, příjemné prostředí akce...
To vše se snaží již 12 let zaměstnancům lékáren nabízet ve svých projektech také společnost Health communication. A to jak kontaktními /prezenčními formami, tak i online.
VÍTEJTE V POLSKU / WITAMY W POLSCE
Velmi vítaným projektem jsou 3D 360° kongresy HEALTHCOMM PROFESSIONAL, které si lékárníci a farmaceutičtí asistenti oblíbili hned z několika důvodů. Jak se vyjádřili v dotazníku zpětné vazby, najdou zde vše potřebné pro kvalitní a komfortní studium, a to vše v intervalu 30 dní, po které je akreditovaný on-line kongres spuštěn. Hlavním benefitem je kromě odborného programu i skutečnost, že přednášky si mohou účastníci vystudovat v čase a v místě, které jim vyhovuje. U kávy, doma a nikým nerušeni mohli zaměstnanci lékáren navštívit prostřednictvím 3D 360° kongresů HEALTHCOMM PROFESSIONAL již celou řadu virtuálních míst, kam byl kongres zasazen: Barcelonu, Budapešť, USA, Kanadu a naposledy, v rámci 3D kongresu Mikrobiom lidského těla v souvislostech, i Paříž. Cestování ve virtuálním světě vzdělávání zavedla společnost Health communication v době covidových lockdownů.
Další, již VII. 3D 360° kongres HEALTHCOMM PROFESSIONAL bude na začátku září (od 6. 9. 2023 do 5. 10. 2023) zasazen do Polska.
Do země, která světu dala první ženu, která získala Nobelovu cenu. Marie Curie-Skłodowská není ale jedinou významnou polskou osobností. Věděli jste například, že science fiction spisovatel Stanisław Lem byl vystudovaným lékárníkem? Absolvoval farmacii na Univerzitě ve Lvově a krátce pracoval v lékárně, než se rozhodl věnovat psaní. Profese lékárníka pak ovlivnila jeho literární tvorbu tím, že přinesla do jeho děl vědeckou přesnost. Lem byl často označován za vizionáře. V mnoha svých dílech předpověděl navigační systémy GPS, e-knihy, umělou inteligenci nebo virtuální realitu, a to dlouho před jejich skutečnou aplikací do našich životů. Také Casimir Funk, biochemik a farmaceut, se nesmazatelně zapsal do dějin tím, že zavedl pojem "vitamín". Další polský farmaceut, Tadeusz Reichstein, izoloval kortizon, což vedlo k objevu kortikosteroidů. Za svou práci na tomto hormonu obdržel v roce 1950 Nobelovu cenu za fyziologii a lékařství. Země, kde se narodilo 17 nositelů Nobelovy ceny, si tedy právem zaslouží hostit VII. 3D 360° kongres HEALTHCOMM PROFESSIONAL!
Věděli jste o Polsku, že...
...město Łódź je známé jako "město farmacie"? Existuje zde dlouhá tradice farmaceutického vzdělávání a výzkumu a je zde i Farmaceutická fakulta.
...v roce 1541 byla v Krakově založena první veřejná lékárna?
... je jednou z předních zemí v Evropě v oblasti farmaceutického průmyslu? Má významnou výrobní kapacitu a je známé výrobou zejména generických léčiv.
... má bohatou tradici v užívání léčivých bylin? Mnoho farmaceutických firem se v Polsku specializuje právě na výrobu bylinných léků.
...v roce 1817 byla založena Farmaceutická fakulta na Varšavské univerzitě?
...Varšava nebyla vždy hlavním městem Polska? V historii bylo 5 hlavních měst: Hnězdno, Poznaň, Krakov, Lublin a od roku 1596 je to Varšava.
PROČ STUDOVAT PŘEDNÁŠKY V RÁMCI VII. 3D 360°KONGRESU?
Magazín Healthcomm bude opět hrdým partnerem 3D kongresu z Polska a již nyní Vám přináší informace, co si organizátoři pro studující připravili a během léta ještě doladí.
Těšit se můžete na kvalitní odborný program, například na přednášky:
Dalšími tématy budou například: výpadky léků - řešení příčin a dopadu, adaptační programy v lékárně, marketing a cenotvorba v lékárně aj.
„Odborníky z lékáren rádi přivítáme na VII. 3D 360° kongresu Healthcomm Professional z Polska. Online 30denní akce začíná 6. září 2023 a je určena lékárníkům, farmaceutickým asistentům a dalším nelékařským zdravotnickým profesionálům. V platformě najdou studující kromě přednášek informace o historii polského lékárenství, navštívit mohou místnost věnovanou lidskému srdci, kde uvidí, jak vypadá srdce ve virtuální realitě. Důvodů, proč se zúčastnit, je skutečně hodně, například expozice partnerů kongresu s novinkami z lékárenského sortimentu nebo možnost diskuze s přednášejícími," zve na odbornou akci, která potrvá do 5. října 2023, Nikola Orlitová, manažerka 3D kongresů a fyzických akcí Health communication s.r.o.
Každý odborný blok VII. 3D 360° kongresu Healthcomm Professional je ohodnocený 7 body do systému CV, takže dohromady za oba vystudované bloky můžete získat od ČLnK 14 bodů.
...............................................
Registrovat se můžete již během léta ZDE
Využijte kód pro volný vstup od Magazínu: 3D23
...............................................
-red-
Zdroje a reference:
1. Zajímavosti v Polsku - památky a zajímavá místa k navštívení | Travelmag.cz
2. https://www.planetacestovani.cz/polsko/zajimavosti/
3. https://www.healthcomm.cz/index.php
Ministr zdravotnictví představil 12. června výsledky mezinárodního projektu Patient Reported Indicator Surveys (PaRIS). Projekt mapuje zkušenosti a spokojenost chronicky nemocných pacientů s primární zdravotní péčí v 19 státech OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj). Česká republika v něm dosáhla nadprůměrných výsledků. Do šetření se zapojilo 4 136 českých pacientů ze 110 ordinací praktických lékařů. Mezi pacienty ve věku 45 let a více má 85,2 % alespoň jedno a 53,3% dvě a více chronických onemocnění. Až 96 % chronicky nemocných pacientů hodnotilo kvalitu péče v Česku jako dobrou. Češi uvádějí nadprůměrnou spokojenost s kvalitou péče, duševním zdravím i dlouhodobým vztahem se svými lékaři. Celkem 72 % českých pacientů uvedlo, že své fyzické zdraví hodnotí jako dobré či velmi dobré. Tento výsledek je mírně nad průměrem všech 19 zapojených zemí, který činí 70 %. Dále pak 87 % českých respondentů označilo své duševní zdraví za dobré. Průměr mezi zeměmi OECD činil 83 %, což řadí ČR mezi země s nejvyšší mírou spokojenosti v této oblasti. Více než čtyři z pěti osob (87 %) se třemi nebo více chronickými onemocněními v ČR uvádějí, že jejich léky byly v posledních 12 měsících zkontrolovány zdravotnickým pracovníkem, což je o 12 procentních bodů více, než činí průměr OECD. Český zdravotní systém vykazuje nadstandardní výsledky i v oblasti koordinace péče, ve schopnosti lékařů sladit péči o pacienta napříč různými službami.
Cena PhDr. Alice Garrigue Masarykové, udílená od roku 2022, nese jméno dcery prezidenta T. G. Masaryka, která se zasloužila o rozvoj ošetřovatelství a sociální péče u nás. Na slavnostním ceremoniálu, který se uskutečnil ve spolupráci Ministerstva zdravotnictví a Výboru pro zdravotnictví Senátu Parlamentu České republiky, předal náměstek ministra zdravotnictví Jakub Dvořáček ocenění těm, kteří svým dlouhodobým přínosem dělají dobré jméno českému ošetřovatelství. Cenu v roce 2025 získaly: prof. PhDr. Valérie Tóthová, PhD., Dr.h.c. za celoživotní akademickou a odbornou činnost v oblasti ošetřovatelství; PhDr. Martina Šochmanová, MBA za dlouholetou aktivní činnost ve vedení profesní organizace; Lenka Vaculová za výjimečné nasazení v každodenní přímé péči o pacienty, lidský přístup a trvalý přínos k důstojnosti a kvalitě poskytované zdravotní péče. Zvláštní poděkování patří rodině Jiřiny Meissnerové, která se celý profesní život s hlubokým nasazením věnovala péči o pacienty na plicním oddělení nemocnice v Krnově.