
Loni jsme postupně představili 12 minerálních solí Dr. Schüsslera. Letos se zaměříme na jejich využití u konkrétních diagnóz. Průvodkyněmi nám jsou MUDr. Eva Kettmannová a PharmDr. Jana Strieglerová.
Pro dnešní téma Minerální abecedy v klinické praxi – B, zvolila autorka bolest, bércové vředy a bronchitidu.
Pokud byste se o metodě chtěli dozvědět více, přihlaste se na online vzdělávací cyklus SCHÜSSLEROVY SOLI V LÉKÁRENSKÉ PRAXI.
Seriál Minerální abeceda pokračuje. Tentokrát se podíváme na využití solí u dny, deprese a dráždivého tračníku.
Na místě je individuální přístup na míru, který zahrnuje i emoční stav pacienta.
Po chirurgickém ošetření a fixaci je důležité podpořit hojení a mineralizaci poškozené kostní tkáně.
Herpetické infekce jsou známkou oslabení imunitního systému, a proto by i léčba měla být komplexní.
Na doléčení infekční mononukleózy a ve fázi rekonvalescence mají Schüsslerovy soli nezastupitelnou úlohu.
Minerální abeceda v klinické praxi, tentokrát pro období vánočních svátků.
Při řešení celé škály klimakterických obtíží s oblibou volím Schüsslerovy soli a doplňuji je Bachovými esencemi, říká autorka lednového dílu.
Na bolesti zad lze nahlížet více způsoby. Není to jen silná bolest, která omezuje pohyblivost a znepříjemňuje život. Proto by léčba měla být komplexní.
Ve své praxi celostní medicíny mám dobré výsledky se solí Magnesium phosphoricum D6, zejména u mladých dívek s bolestivou menstruací, které jsou ale po stránce gynekologické v pořádku.
Základní Schűsslerovou solí při nespavosti je Magnesium phosphoricum. Přináší uvolnění fyzického i psychického napětí a podporuje zdravý spánek
V každému článku seriálu uvádíme diagnózy, u kterých máme dobré výsledky v naší vlastní praxi. V květnu se podíváme na osteoporózu a odřeniny.
Pro téma Minerální abecedy od písmene P si autorka zvolila plané neštovice a plísňové onemocnění nehtů a kůže.
Růže je bakteriální kožní infekce s typickým zarudnutím připomínajícím celulitidu, ale s ostře ohraničeným okrajem...
Pro zájemce o problematiku tkáňových solí přinášíme další díl seriálu i pozvánku na nový cyklus seminářů.
Ke zhoršení tiku v oku dochází ve stresových situacích, což nás vede k volbě spasmolytické soli, která účinně uvolňuje vnitřní napětí.
Pokud byste se o metodě chtěli dozvědět více, přihlaste se na online vzdělávací cyklus SCHÜSSLEROVY SOLI V LÉKÁRENSKÉ PRAXI.
Vitiligo je v současnosti terapeuticky těžce ovlivnitelné...
Pneumonie je zánětlivé onemocnění plicního parenchymu. Na podporu a doplnění klasické léčby a rekonvalescence jsou dobré zkušenosti se Schűsslerovými minerály, homeopatií a fytoterapií.
Ministr zdravotnictví představil 12. června výsledky mezinárodního projektu Patient Reported Indicator Surveys (PaRIS). Projekt mapuje zkušenosti a spokojenost chronicky nemocných pacientů s primární zdravotní péčí v 19 státech OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj). Česká republika v něm dosáhla nadprůměrných výsledků. Do šetření se zapojilo 4 136 českých pacientů ze 110 ordinací praktických lékařů. Mezi pacienty ve věku 45 let a více má 85,2 % alespoň jedno a 53,3% dvě a více chronických onemocnění. Až 96 % chronicky nemocných pacientů hodnotilo kvalitu péče v Česku jako dobrou. Češi uvádějí nadprůměrnou spokojenost s kvalitou péče, duševním zdravím i dlouhodobým vztahem se svými lékaři. Celkem 72 % českých pacientů uvedlo, že své fyzické zdraví hodnotí jako dobré či velmi dobré. Tento výsledek je mírně nad průměrem všech 19 zapojených zemí, který činí 70 %. Dále pak 87 % českých respondentů označilo své duševní zdraví za dobré. Průměr mezi zeměmi OECD činil 83 %, což řadí ČR mezi země s nejvyšší mírou spokojenosti v této oblasti. Více než čtyři z pěti osob (87 %) se třemi nebo více chronickými onemocněními v ČR uvádějí, že jejich léky byly v posledních 12 měsících zkontrolovány zdravotnickým pracovníkem, což je o 12 procentních bodů více, než činí průměr OECD. Český zdravotní systém vykazuje nadstandardní výsledky i v oblasti koordinace péče, ve schopnosti lékařů sladit péči o pacienta napříč různými službami.
Cena PhDr. Alice Garrigue Masarykové, udílená od roku 2022, nese jméno dcery prezidenta T. G. Masaryka, která se zasloužila o rozvoj ošetřovatelství a sociální péče u nás. Na slavnostním ceremoniálu, který se uskutečnil ve spolupráci Ministerstva zdravotnictví a Výboru pro zdravotnictví Senátu Parlamentu České republiky, předal náměstek ministra zdravotnictví Jakub Dvořáček ocenění těm, kteří svým dlouhodobým přínosem dělají dobré jméno českému ošetřovatelství. Cenu v roce 2025 získaly: prof. PhDr. Valérie Tóthová, PhD., Dr.h.c. za celoživotní akademickou a odbornou činnost v oblasti ošetřovatelství; PhDr. Martina Šochmanová, MBA za dlouholetou aktivní činnost ve vedení profesní organizace; Lenka Vaculová za výjimečné nasazení v každodenní přímé péči o pacienty, lidský přístup a trvalý přínos k důstojnosti a kvalitě poskytované zdravotní péče. Zvláštní poděkování patří rodině Jiřiny Meissnerové, která se celý profesní život s hlubokým nasazením věnovala péči o pacienty na plicním oddělení nemocnice v Krnově.