Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyNOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTUNázev produktu: Octenidine Klosterfrau 2,6 mg pastilky

Kategorie produktu: léčivý přípravek

Režim výdeje: volný prodej

Popis: Jediný lék s léčivou látkou octenidini dihydrochloridum ve formě pastilek

K léčbě zánětů sliznice dutiny ústní a hrdla s příznaky jako jen bolest, otok a zarudnutí.
Prokazatelně bojuje proti širokému spektru mikroorganismù:
- proti bakteriím (G+/G-, MRSA),
- proti obaleným virům (viry chřipky, běžného nachlazení, koronaviry, RS viry)
- proti plísním (Candida albicans)


Pro dospělé a dospívající od 12 let.


SPC 

Octenidine Klosterfrau 2,6 mg pastilky:
S: octenidini dihydrochloridum 2,6 mg v  1 pastilce. IS: Otorinolaryngologikum/ antiseptikum s  antibakteriálním, virucidním a  antimykotickým účinkem. I: Ke krátkodobé podpůrné léčbě zánětu sliznice dutiny ústní a  hrdla s  typickými příznaky zahrnujícími bolest, zarudnutí a  otok. D: Dospělí a  dospívající od 12 let užívají jednu pastilku každé 2-3 hodiny. Maximální denní dávka je 6  pastilek. Pastilky se mají nechat pomalu rozpustit v  ústech. KI: Hypersenzitivita na léčivou látku nebo na kteroukoli pomocnou látku, děti do 12 let. IT: Nebyly provedeny žádné studie interakcí. : Možnost výskytu alergické r  eakce, podráždění sliznice dutiny ústní, sucho v  ústech, dyspepsie, nauzea a  bolest břicha. Frekvence výskytu není známa. ZU: Pokud příznaky přetrvávají déle než 4  dny, doporučuje se přehodnotit diagnózu a léčbu. Pouze pro krátkodobé použití. Přípravek obsahuje 2,57 g isomaltu (E 953) jako náhrady cukru v jedné pastilce. Pacienti se vzácnými dědičnými problémy s  intolerancí fruktózy nemají tento přípravek užívat. TL: Podávání přípravku se v  těhotenství a  u žen v  reprodukčním věku, které nepoužívají antikoncepci, nedoporučuje. V  období kojení se přípravek nemá podávat. B: 24 pastilek. Držitel rozhodnutí o registraci: M.C.M Klosterfrau Vertriebsgesellschaft mbH Gereonsmühlengasse 1-11, 50670 Köln, Německo. Datum poslední revize textu SPC: 10. 2. 2022. Přípravek není vázán na lékařský předpis a není hrazen zdravotními pojišťovnami. Seznamte se, prosím, s úplným Souhrnem údajů o přípravku (SPC).


Zpět

ATRAKTIVNÍ TÉMATA BŘEZNOVÉHO ON-LINE KONGRESU

První letošní akreditovanou akcí pro lékárníky a farmaceutické asistenty je VIII. 3D 360° kongres Healthcomm Professional – Berlin, v jehož on-line prostředí můžete studovat přednášky od 13. března 2024 až do 14. dubna 2024. Registrace je dostupná prostřednictvím tlačítka "Přihlášení" na webu www.healthcomm.cz v sekci „ONLINE AKCE“. Máte možnost vybrat si mezi slovenskou nebo českou registrací. S registrací vám také pomůže manuál, který naleznete v článku na Magazínu: NOVÉ STRÁNKY HEALTHCOMM PROFESSIONAL. Kongres bude spuštěný online na dobu 30 dní, a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Velkým lákadlem jsou atraktivní témata přednášek: Jarní detoxikace pomocí léčivých hub a rostlin, Imunologie člověka s důrazem na alergický zánět, Doplňky stravy pro kojící ženy, Regulace reklamy na léčivé přípravky či problematika funkční zácpy aj. Předešlého on-line kongresu se zúčastnilo přes 1500 účastníků. Využít můžete také kód MAG24 pro volný vstup. ČLnK ohodnotila celý odborný program celkem 13 body, vystudovat ale můžete i samostatné bloky za příslušný počet bodů do systému CV.

ČERNÉHO KAŠLE RAPIDNĚ PŘIBÝVÁ

Do Informačního systému infekčních nemocí (ISIN) bylo od začátku roku 2024 do 13. 2. nahlášeno již 698 případů černého kašle. Onemocnění zasahuje všechny věkové skupiny, nejvíce případů je hlášeno ale u teenagerů ve věku 12 až 18 let. Znepokojující je už 16 infekcí černým kašlem u dětí do jednoho roku. Černý kašel ohrožuje zejména novorozence a plně neočkované kojence. Jde o vysoce nakažlivé onemocnění respiračního traktu způsobené bakterií Bordetella pertussis. Patří mezi vůbec nejzávažnější onemocnění dětského věku.Podobnou situaci hlásí podle ECDC i další evropské země, jako například Dánsko, Chorvatsko, Belgie či Nizozemí. Trápí vás kašel a zhoršuje se v noci? Nechte se vyšetřit! Vyšetření probíhá stejně jako odběr z nosu na covid-19. Více na stránkách https://szu.cz/aktuality/

SOUTĚŽ OD SRDCE PRO SRDCE

Na Educommu probíhá celý únor soutěž o 4 tlakoměry prémiové značky microlife. Výherci si navíc budou moci vybrat barvu tohoto užitečného pomocníka pro domácí diagnostiku. Prvního výherce vylosují v Educommu již 14. února - na svátek sv. Valentýna!

SUCHEJ ÚNOR

Český národ pije nad míru. Suchej únor je česká osvětová kampaň, která již od roku 2013 podporuje a propaguje měsíční abstinenci od alkoholu. Akci pořádá organizace Suchej únor (dříve Liga otevřených mužů). Vyzývá lidi k měsíčnímu odepření si alkoholických nápojů a zvědomění si svého vztahu k alkoholu, případně též poukazuje na jeho rizikové užívání. Podle průzkumu ResSOLUTION Group a Nielsen se každoročně do výzvy hlásí kolem 900 000 lidí. Heslo letošního ročníku je “Suchou cestou“. Lákadlem pro registrované je mj. únorový bylinkovo-čajový kalendář naplněný českými čaji Leros. Více na https://suchejunor.cz/.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie