Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyNOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTUNázev produktu: Enhydrol® kojení

Kategorie produktu: doplněk stravy

Režim výdeje: volný prodej

Popis: Enhydrol® kojení je určený pro kojící ženy

  • Obsahuje extrakty z fenyklu, ječného sladu a anýzu, které působí příznivě na kojení.
  • Vápník a vitamin D přispívá k udržení normálního stavu kostí.
  • Selen přispívá k udržení normálního stavu vlasů.

Doporučené denní dávkování: 2 sáčky denně, po dobu 7 dní; v případě potřeby je možné opakovat. Obsah sáčku rozpusťte ve sklenici vody (150 ml).

AKCE: TO přes MR Akacia Group 5 +1 v květnu a červnu

www.enhydrol.cz


Název produktu: Octenidine Klosterfrau 2,6 mg pastilky

Kategorie produktu: léčivý přípravek

Režim výdeje: volný prodej

Popis: Jediný lék s léčivou látkou octenidini dihydrochloridum ve formě pastilek

K léčbě zánětů sliznice dutiny ústní a hrdla s příznaky jako jen bolest, otok a zarudnutí.
Prokazatelně bojuje proti širokému spektru mikroorganismù:
- proti bakteriím (G+/G-, MRSA),
- proti obaleným virům (viry chřipky, běžného nachlazení, koronaviry, RS viry)
- proti plísním (Candida albicans)


Pro dospělé a dospívající od 12 let.


SPC 

Octenidine Klosterfrau 2,6 mg pastilky:
S: octenidini dihydrochloridum 2,6 mg v  1 pastilce. IS: Otorinolaryngologikum/ antiseptikum s  antibakteriálním, virucidním a  antimykotickým účinkem. I: Ke krátkodobé podpůrné léčbě zánětu sliznice dutiny ústní a  hrdla s  typickými příznaky zahrnujícími bolest, zarudnutí a  otok. D: Dospělí a  dospívající od 12 let užívají jednu pastilku každé 2-3 hodiny. Maximální denní dávka je 6  pastilek. Pastilky se mají nechat pomalu rozpustit v  ústech. KI: Hypersenzitivita na léčivou látku nebo na kteroukoli pomocnou látku, děti do 12 let. IT: Nebyly provedeny žádné studie interakcí. : Možnost výskytu alergické r  eakce, podráždění sliznice dutiny ústní, sucho v  ústech, dyspepsie, nauzea a  bolest břicha. Frekvence výskytu není známa. ZU: Pokud příznaky přetrvávají déle než 4  dny, doporučuje se přehodnotit diagnózu a léčbu. Pouze pro krátkodobé použití. Přípravek obsahuje 2,57 g isomaltu (E 953) jako náhrady cukru v jedné pastilce. Pacienti se vzácnými dědičnými problémy s  intolerancí fruktózy nemají tento přípravek užívat. TL: Podávání přípravku se v  těhotenství a  u žen v  reprodukčním věku, které nepoužívají antikoncepci, nedoporučuje. V  období kojení se přípravek nemá podávat. B: 24 pastilek. Držitel rozhodnutí o registraci: M.C.M Klosterfrau Vertriebsgesellschaft mbH Gereonsmühlengasse 1-11, 50670 Köln, Německo. Datum poslední revize textu SPC: 10. 2. 2022. Přípravek není vázán na lékařský předpis a není hrazen zdravotními pojišťovnami. Seznamte se, prosím, s úplným Souhrnem údajů o přípravku (SPC).


Zpět

NOVÁ HLAVNÍ HYGIENIČKA ČR

Vláda 12. 6. 2024 rozhodla, že na pozici hlavní hygieničky nastoupí ředitelka Státního zdravotního ústavu (SZÚ) MUDr. Barbora Macková. Jejím hlavním úkolem je realizace transformace hygienické služby ke stabilnímu a funkčnímu systému ochrany veřejného zdraví. Nadále také zůstane v pozici ředitelky SZÚ. Podle ministra Válka je vzhledem k úzké spolupráci obou institucí volba Mackové velkou výhodou. Barbora Macková vystudovala 3. lékařskou fakultu UK v Praze a do SZÚ nastoupila v roce 1995 jako klinická mikrobioložka. V rámci praxe prošla všemi odbornými centry SZÚ, klinickou laboratoří v nemocnici i praxí na krajské hygienické stanici. V období pandemie Covidu-19 působila v Integrovaném centrálním řídícím týmu jako koordinátor vyšetřujících laboratoří.

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren (celkem můžete získat 13 bodů do systému CV), kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete stále registrovat na www.healthcomm.cz/online-akce

2. ČÁST ZÁKONA O LÉČIVECH VSTOUPILA V PLATNOST

Od června by se měla díky novele zákona o léčivech č. 456/2023 Sb. výrazně zvýšit ochrana pacientů před dopady výpadků dodávek léčiv a zpřísní se i pravidla exportu léčiv do zahraničí. Kombinace povinnosti distributorů držet zásoby vybraných léčiv a držitelů licence dodávat léčiva ještě v období po nahlášení výpadku také povede k překlenutí kratších výpadků a poskytne čas pro řešení výpadků dlouhodobějšího charakteru. Zásadní změnou, která vstupuje 1. 6. 2024 v účinnost, je povinnost držitele rozhodnutí o registraci zajistit pro pacienty v ČR dodávky léčivého přípravku, pro který oznámil přerušení nebo ukončení uvádění na trh v ČR, v množství odpovídajícím 1-2 průměrným měsíčním dodávkám, příp. léku, který jej může nahradit. SÚKL bude omezeně dostupná léčiva a nahrazující léčiva označovat příznakem „omezená dostupnost“. Ministerstvo zdravotnictví může nařídit distributorům vytvoření jednoměsíčních rezervních zásob. Více na mzd.gov.cz

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

ANDROPAUZA
MODRÉ SVĚTLO A STÁRNUTÍ KŮŽE
CHRONICKÉ ZÁNĚTY