Cookie Consent by Free Privacy Policy website


NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTUNázev produktu:
JAMIESON HOŘČÍK + VITAMÍN B6 S BISGLYCINÁTEM 50 TBL.

Kategorie produktu: doplněk stravy

Režim výdeje: volný prodej

Popis:

JAMIESON HOŘČÍK + VITAMÍN B6 je kombinací hořčíku, vitamínu B6, B1 a B12. Tyto důležité živiny mohou společně přispět ke snížení únavy a vyčerpání. Kombinace hořčíku a vitamínů skupiny B způsobuje rychlou úlevu při bolesti zad a akutních stavech (např. ischias) a bolestí vyvolaných svalovými křečemi.

Jamieson Hořčík + vitamín B6 s bisglycinátem obsahuje bisglycinát hořčíku a oxid hořečnatý, které se společně nacházejí v biologicky dostupné formě.

  • Bisglycinát hořečnatý má největší absorpci a transport přes střevní epitelovou vrstvu a může být považován za nejvíce biologicky dostupný z testovaných sloučenin.
  • Využitelnost bisglycinátu hořčíku je až 80% a nemá vedlejší účinky.
  • Bisglycinát hořečnatý soxidem hořečnatým poskytuje vyšší absorpci než citrát hořečnatý nebo samotný oxid hořečnatý.

Distribuce: lékárny

https://www.jamieson.cz/cz/jamieson-horcik-vitamin-b6-s-bisglycinatem-50-tbl.p3776.html


Název produktu: TitanlaxTM 20 sáčků

Kategorie produktu: zdravotnický prostředek

Režim výdeje: volný prodej

Popis:

Titanlax je unikátní zdravotnický prostředek, který léčí zácpu rychle a zároveň šetrně. A to i zácpu související se syndromem dráždivého tračníku. Při každodenním užívání podporuje pravidelnou střevní peristaltiku (pohyby střev), změkčuje stolici a napomáhá k vyprázdnění. Zároveň působí proti nadměrné tvorbě plynů v trávicím traktu.


https://podporsvezdravi.cz/zazivani/titanlax/titanlax

TITANLAX TM zdravotnický prostředek
Název a složení: TITANLAX sáčky. Jeden sáček obsahuje: makrogol 3350, Psyllium, simetikon. Použití: Přípravek se užívá k léčbě chronické nebo akutní zácpy nebo zácpy související se syndromem dráždivého tračníku (IBS - Irritable Bowel Syndrome) a při nadměrné produkci gastrointestinálního plynu. Dávkování: Děti od 6 do 12 let: 1 sáček denně; Dospělí a děti nad 12 let: 2 sáčky denně; Použití u dětí je vhodné konzultovat s lékařem. Obsah sáčku je potřeba dobře rozpustit ve sklenici vody a ihned vypít. Vzhledem ke gelotvorné aktivitě Psyllia se doporučuje přípravek užívat mezi jídly a zapít dostatečným množstvím vody. Přípravek není určen pro děti do 6 let. Použití u dětí je vhodné konzultovat s lékařem. Kontraindikace: Střevní obstrukce nebo stenóza; perforace střev; zánětlivé onemocnění střev (například Crohnova choroba, ulcerózní kolitida). Užívání u těhotných a kojících je nutno konzultovat s lékařem. Interakce: Při současném užití přípravku TITANLAX může být ovlivněna biologická dostupnost jiných přípravků. Účinnost může nepříznivě ovlivnit osmotická síla makrogolu. Psyllium může zvýšit účinek antidiabetik, což může způsobit zvýšenou hypoglykemii. Je doporučeno užívat jiné přípravky minimálně 2 hodiny po nebo před TITANLAXEM. Nežádoucí účinky: gastrointestinální poruchy (průjem, bolesti břicha, kručení v břiše a nevolnost), vzácně - alergická reakce (vyrážka a kopřivka) na kteroukoliv složku tohoto přípravku. Podmínky uchovávání: Uchovávat na suchém místě, mimo dosah zdrojů tepla a světla, při teplotě do 25 °C. Balení: 20 sáčků po 9,15 g. Revize: 12.2021 Výrobce: SIIT srl, Via Ariosto 50/60, 20090 Trezzano sul Naviglio (MI), Itálie. URČENO PRO ODBORNOU VEŘEJNOST.


Název produktu: Liporal krém 10g

Kategorie produktu: zdravotnický prostředek

Režim výdeje: volný prodej

Popis:

Zdravotnický prostředek Liporal je určen k humánnímu použití k vytvoření mechanického ochranného filmu při výskytu oparu (herpes simplex) v místech rtů, jejich okolí a nosu.

Takto vytvořená bariéra zamezuje v místech porušení pokožky mechanickému podráždění, případně omezuje nepříznivé vlivy okolního prostředí (např. UV záření). Zdravotnický prostředek je možno s výhodou použít ve všech případech výskytu oparu, a to i v místech ohybu rtů nebo v místech vlhkých od slin.

Vhodný i pro těhotné a kojící!

 

Distribuce: eshop.faveaplus.cz, Alliance, Phoenix, Pharmos

Detail zdravotnického prostředku ZDE


Zpět

SČÍTÁNÍ 2021

Loňské sčítání lidu, domů a bytů ukázalo, že v ČR žije 10 524 167 obyvatel, což je o 87,6 tisíce více než v roce 2011, kdy bylo předchozí sčítání obyvatelstva. Populace od roku 2011 zestárla v průměru o 1,7 roku, počet dětí se zvýšil o 13,6 %. Seniorů však výrazně přibylo - téměř o třetinu (o 30,6 %).

ADVENTNÍ BĚHÁNÍ

Tisícovky nadšenců již 8 let absolvují společné Adventní běhání. Připojte se a běhejte každý den od 1. prosince do 25. prosince minimálně 30 minut denně. Je jedno, jak rychle nebo jak daleko. Naběhané kilometry promění běžci spolu se štědrými sponzory v peníze, které podpoří handicapované spoluobčany. Pomáhat může i ten, kdo neběhá. Stačí si zakoupit některý z krásných kousků v charitativním e-shopu. Letošní novinkou je advenťácká prosincová firemní výzva. Je to možnost, jak motivovat zaměstnance k pohybu a zároveň pomoci těm, se kterými se život nemazlil. Do letošního pilotního ročníku se zapojí síť lékáren BENU, NOTINO a firma Bureš & partneři. Více na adventnibehani.cz

ZIMNÍ ONLINE KONFERENCE

Přihlaste se na ONLINE KONFERENCI HEALTHCOMM PROFESSIONAL, která bude probíhat od 15. listopadu 2022 až do konce roku. Odborný akreditovaný obsah bude rozdělen na dílčí bloky, abyste si mohli témata k vystudování i výši získaných bodů poskládat sami dle svých časových i zájmových preferencí.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie