Cookie Consent by Free Privacy Policy website


Aktuálně z IV. 2D online konference Healthcomm Professional

I. BLOK je ohodnocen 10 body od ČLnK do systému celoživotního vzdělávání. Neváhejte kontaktovat partnery online konference pro vstupní kódy zdarma. Právě se s námi vzdělává 395 lékárníků a farmaceutických asistentů z celé České republiky.

ok listopad


KOLIK ČECHŮ MÁ V ŽALUDKU HELICOBACTER?

Přítomnost H. pylori je podle odborníků nejvíce nebezpečná u rizikových jedinců, například u mužů mezi 60 a 80 lety, kteří jsou obézní a kouří.

 


NEURODEGENERATIVNÍ CHOROBY JSOU NA VZESTUPU

9. listopadu si k MEDdialogu nad problematikou neurodegenerativních onemocnění přizval moderátor Daniel Stach tři lékaře z Národního ústavu pro neurologický výzkum...JAK TO LETOS BUDE S COVIDEM A CHŘIPKOU?

V budoucnu se očekává, že by byla k dispozici společná mRNA vakcína proti chřipce a covidu...

 


JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U INFEKČNÍ MONONUKLEÓZY NEBO ISCHIASU?

Na doléčení infekční mononukleózy a ve fázi rekonvalescence mají Schüsslerovy soli nezastupitelnou úlohu.

diabet


ČAS ROVNÁ SE MOZEK: ČTYŘI HODINY

Doc. Tomek a prof. Táborský představili 3. listopadu 2022 novou studii, která pomůže objasnit skryté příčiny mozkové mrtvice.

 


ZAPOMENUTÉ LÉKOVÉ FORMY IV.

V tomto článku si připomeneme slizy, octy a rozličné obklady - mokré i suché. Pojďme nahlédnout do staré apatyky...PROBLÉM ZVANÝ ZÁCPA

Zácpa je také dominantním příznakem asi třetiny pacientů, kteří trpí tzv. syndromem dráždivého tračníku...

 


VYPNOU DRAHÉ ENERGIE FIREMNÍ VEČÍRKY?

Večírky se budou konat především v malých a středně velkých firmách. Plánují je více než tři čtvrtiny společností do 250 zaměstnanců.

Canephron


KVALITNÍ SPÁNEK CHRÁNÍ SRDCE

Francouzská studie jasně prokázala souvislost spánku s kardiovaskulárními chorobami.

 


S DEFICITEM VITAMINU D JSME ZRANITELNĚJŠÍ

Nedostatek vitaminu D může zhoršit průběh covidu i chřipek, potvrzují odborníci.ROZHOVOR NA TÉMA SUCHÉ OKO

Při syndromu suchého oka dochází ke snížení produkce slz nebo k nesprávnému složení slzného filmu. Můžeme ho zařadit mezi civilizační nemoci, protože je značně ovlivněn životním prostředím i naším způsobem života. Jak očím ulevit?

 


92. KONGRES HEALTHCOMM PROFESSIONAL

Jednodenní akce, kterou organizovala společnost Health communication proběhla 21. října 2022 v Brně.POSLEDNÍ LETOŠNÍ KONGRES HEALTHCOMM PROFESSIONAL ZAVÍTAL DO BRNA

Plné sály a dobrá nálada, tak to vypadalo na 92. odborném kongresu Healthcomm Professional, který se uskutečnil 21. října v brněnském hotelu Brno Exhibition Centre.

 


PRIORITOU ČLNK JE ZMĚNA SYSTÉMU ODMĚŇOVÁNÍ

Lékárníci požadují ekonomickou stabilizaci lékáren. Jsou také připraveni přibrat si další zdravotnické kompetence.SEZONNÍ PRODUKTOVÉ TIPY

Jaké produkty jsou připraveny pro letní sezónu? Přinášíme tipy na akční produkty lékárenského sortimentu.

 


TŘÍLETÉ I DELŠÍ ČEKÁNÍ NA LÉČBU

87 procent respondentů z průzkumu by si v souvislosti s migrénou přálo získat účinnou léčbu...NOVÝ HRÁČ NA HŘIŠTI IMUNITNÍ ODPOVĚDI ORGANISMU

Vědcům se podařilo popsat další součástku v „přijímači“ zánětlivých signálů. Pomůže objev v léčbě autoimunitních nemocí?

 


HOMEOPATIE ZA TÁROU: ŠKOLA VOLÁ

Základem pro úspěšný start nového školního roku je dostatek živin nejen pro hlavu, ale i pro celé tělo. A jak může pomoci homeopatie?


ZIMNÍ ONLINE KONFERENCE

Přihlaste se na ONLINE KONFERENCI HEALTHCOMM PROFESSIONAL, která bude probíhat od 15. listopadu 2022 až do konce roku. Odborný akreditovaný obsah bude rozdělen na dílčí bloky, abyste si mohli témata k vystudování i výši získaných bodů poskládat sami dle svých časových i zájmových preferencí.

USNESENÍ XXXI. SJEZDU DELEGÁTŮ ČLnK

V sobotu 5. 11. 2022 se konal sjezd delegátů ČLnK. Zástupci lékárníků projednali návrhy, jež chtějí prosadit u poslanců a vlády. Sjezd vyzývá zdravotní pojišťovny ke spolupráci na změně odměňování lékárenské péče vedoucí k ekonomické stabilizaci lékáren. Představenstvu ČLnK sjezd mj. uložil prosazovat možnost mimořádného výdeje chronicky užívaného léčivého přípravku vázaného na lékařský předpis lékárníkem, prosazovat zastropování distribuční části společné obchodní přirážky u léčivých přípravků a zdravotnických prostředků, prosazovat možnost náhledu lékárníka do lékového záznamu pacienta 5 let zpět nebo možnost náhledu lékárníka do propouštěcí zprávy pacienta (se souhlasem pacienta) za účelem konzultační činnosti aj.

KNÍRATÝ MĚSÍC

Již tradičně si pánové po celém světě nechávají v listopadu narůst knír v rámci osvětové akce Movember, která má šířit povědomí o mužském zdraví. V ČR proběhne v rámci Movemberu kampaň „TO NEVOČŮRÁŠ!“. Partnerem je nadační fond Muži proti rakovině spolu s Českou urologickou společností ČLS JEP. Zájemci o vyšetření si mohou na webových stránkách objednejse.muziprotirakovine.cz najít nejbližšího urologa a objednat se na Movember prohlídku.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie