Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnySEZONNÍ PRODUKTOVÉ TIPYNázev produktu: VITAL PROTEINS Kolagen

Kategorie produktu: doplňky stravy

Režim výdeje: volný prodej

Popis: Vital Proteins je řada kolagenových doplňků stravy pro mladistvý vzhled a zdravý životní styl

Kolageny Vital Proteins jsou hydrolyzované a bioaktivní, díky čemuž je naše tělo snadno tráví a vstřebává.

  • Vhodné do teplých i studených nápojů
  • Složené pouze z jedné ingredience
  • Bez lepku

www.vitalproteins.cz


Název produktu: Nicorette® Mint 4 mg lisované pastilky

Kategorie produktu: léčivý přípravek

Režim výdeje: volný prodej

Popis:

Nicorette® Mint 4 mg lisované pastilky zmírní chuť na cigaretu a abstinenční příznaky při odvykání kouření s účinkem již od 2 minut po požití.

  • Dostupné v 4 mg síle pro silné kuřáky (více než 20 cigaret za den)
  • Jednoduché použití
  • Osvěžující mátová příchuť, která dlouho vydrží
  • Praktické a diskrétní balení, nově v udržitelnějším kartonovém provedení 40 nebo 80 ks

https://www.nicorette.cz

SPC

 


Zpět

PERTUSE (KONEČNĚ) NA ÚSTUPU

Do ISIN bylo v období od ledna do 7. července 2024 nahlášeno celkem 23 127 případů pertuse; poprvé byl v prvním červencovém týdnu zaznamenán výrazný pokles pod tisíc nových hlášených případů. Podobný příznivý vývoj se předpokládá i během prázdnin. Nejvíce případů onemocnění černým kašlem i nejvyšší nemocnost zůstává stále ve věkové skupině 15 až 19 let. U dětí do jednoho roku je od začátku roku hlášeno 344 případů, za poslední týden bylo evidováno dalších 12. Dospívající a dospělí jsou zdrojem infekce pro nejmenší děti, protože v proočkované populaci může mít onemocnění pertusí mírný průběh a často není rozpoznáno a správně diagnostikováno. Z celkového počtu případů hlášených v roce 2024 bylo podle údajů v ISIN 17 256 osob očkováno, 1 737 osob neočkováno a u 4 134 osob informace o očkování chybí. (SZÚ)

KONGRES U VIKINGŮ

Healthcomm Professional zve lékárníky a farmaceutické asistenty na další, v pořadí již devátý on-line 3D 360° kongres, který proběhne od 11. září do 10. října 2024. V prostředí norského hlavního města nabídne akreditovaná akce nejen zajímavé informace o historii a současnosti farmacie království ze severní Evropy, ale samozřejmě také kvalitní odborný program. On-line kongres bude spuštěný na dobu 30 dní a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Registrovat se můžete již nyní na webu Healthcomm.cz

DERIVÁTY HHC MEZI NÁVYKOVÝMI LÁTKAMI

Ministerstvo zdravotnictví dostalo souhlas od Evropské komise pro zařazení psychoaktivních látek HHCP, HHCH, HHCB, HHC-C8, THCH, THCB a THC-C8 a esterů z nich odvozených na seznam návykových látek. S předmětnými látkami mohou zacházet pouze právnické osoby či podnikající fyzické osoby, kterým Ministerstvo zdravotnictví vystavilo povolení k zacházení nebo mají zákonnou výjimku pro toto zacházení, a to pouze k omezeným výzkumným, vědeckým a velmi omezeným terapeutickým účelům. Výrobci, distributoři a prodejci musí zajistit, aby po nabytí účinnosti nevykonávali činnost s předmětnými látkami nebo výrobky, které by tyto látky obsahovaly. V opačném případě se vystavují riziku trestního stíhání. Látky jsou v současné chvíli zařazeny na seznamu návykových látek s časovým omezením do 1. ledna 2025. Jejich další případná reklasifikace závisí na výsledku hodnocení rizik podle nové právní úpravy, která se nyní nachází ve stadiu schvalování v Parlamentu ČR. (MZ ČR)

DOPORUČUJEME