Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnySEZONNÍ PRODUKTOVÉ TIPYNázev produktu: Ušní kapky TraumaPet® oto Ag 50ml

Kategorie produktu: veterinární přípravek

Režim výdeje: volný prodej

Popis:

TraumaPet® oto Ag jsou veterinární ušní kapky s koloidním stříbrem určené k rozpouštění ušního mazu a k hojení zánětlivých onemocnění vnějšího zvukovodu. Produkt je vhodný pro všechny typy domácích zvířat pro preventivní péči a pro podporu léčby zánětů především kvasinkového původu.

Distribuce: Pharmos, a.s., PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o.

https://www.nanocomplex.cz/produkty/


Název produktu: junior-angin
                             proti bolesti v krku 

Kategorie produktu: zdravotnický prostředek

Režim výdeje: volný prodej

Popis: junior-angin - Expert na bolest v krku u dětí

Přípravky junior-angin obsahují lišejník islandský, díky kterému se vytvoří na sliznici ústní dutiny a hltanu ochranný film. Ochranný film zabraňuje pronikání patogenů do organismu, navíc podrážděné sliznice zvlhčuje a zklidňuje.

Sirup s třešňovou příchutí: lišejník + zinek + sléz, který zmírňuje podráždění hrdla a dráždivý kašel

Lízátka s jahodovou příchutí: lišejník + pantothenan + vitamín C pro dětskou imunitu

Pastilky s jahodovou příchutí: lišejník + zinek + pantothenan = ochranný komplex sliznic

Vhodné k užívání na začátku onemocnění a také během předepsané léčby.

https://www.neo-angin.cz/junior-angin.html

CZ-JA-2023-02-0035


Zpět

SVĚTOVÝ DEN BOJE PROTI TBC

24. března před 141 lety oznámil Robert Koch objev bacilu Mycobacterium tuberculosis. Dodnes si tento objev připomínáme jako Světový den boje proti tuberkulóze. Předpokládá se, že tuberkulózními bacily je infikována třetina lidstva. Česká republika patří mezi země s nejnižším výskytem tuberkulózy v Evropě, očkování u nás bylo zahájeno v roce 1953 a plošně bylo ukončeno v roce 2010. Očkovány jsou jen děti z rizikových skupin nebo na přání rodičů.

NA VIDĚNOU V BRNĚ

Odborný kongres Healthcomm Professional proběhne 14. 4. 2023 a 15. 4. 2023 v brněnském hotelu Avanti. Na programu bude i přednáška o povinnostech lékárny při nakládání se zdravotnickými prostředky od Mgr. Jiřího Morávka. PharmDr. Jana Matušková se zaměří na správnou expedici enzymových přípravků a MUDr. Lukáš Eimer rozebere problematiku racionální ATB léčby u dětských pacientů. Registrovat se můžete již nyní na healthcomm.cz/vzdělávací akce/fyzicke akce

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA ŘEDITELE SÚKL

Ministerstvo zdravotnictví vypsalo výběrové řízení na nového ředitele SÚKL. Podle mluvčího ministerstva musí být podle nového služebního zákona vypsána výběrová řízení u všech ředitelů, kteří působí ve své funkci déle než pět let. Irena Storová nastoupila do funkce v roce 2018. Zájemci se mohou hlásit do 14. dubna 2023. Nový ředitel SÚKL by měl nastoupit od července 2023.

MĚSÍC ZA ATLANTIKEM

3D360° odborný kongres Healthcomm Professional z virtuální Kanady a USA začíná 6. března 2023 a bude přístupný do 2. dubna 2023. Kongres je určený pro lékárníky, farmaceutické asistenty a všeobecné zdravotní sestry. Odborné přednášky jsou akreditované u ČLnK, POUZP a ČKFA. Těšit se můžete na přednášky využitelné v praxi za tárou, ale také si můžete prohlédnout novinky z portfolia partnerů kongresu. Více na healthcomm.cz, nebo se přihlaste kliknutím na banner v Magazínu.

JAK VZROSTLY CENY VE VÝROBĚ LÉČIV V ROCE 2022?

50–160 % - meziroční nárůst vstupních výrobních nákladů 10 % - hranice, kterou překročila míra inflace v EU 65 % - nárůst ceny plynu v souvislosti s válkou na Ukrajině 30 % - nárůst cen energií v souvislosti s válkou na Ukrajině 400 % - nárůst cen transkontinentální přepravy Zdroj: Medicines for Europe (data k 6/22)

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie