Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnySEZONNÍ PRODUKTOVÉ TIPYNázev produktu: TraumaPet® Oto Ag ušní kapky 50 ml, 100 ml

Kategorie produktu: veterinární přípravek

Režim výdeje: volný prodej

Popis: TraumaPet® Oto Ag jsou veterinární ušní kapky s koloidním stříbrem určené k rozpouštění ušního mazu a k hojení zánětlivých onemocnění vnějšího zvukovodu.

Obsahují unikátní účinnou látku NanoComplex® s obsahem stříbra a glycerin, který na sebe váže vlhkost a usnadňuje rozpouštění ušního mazu a napomáhá vstřebávání účinné látky. Koloidní stříbro podporuje hojení zánětlivých onemocnění vnějšího zvukovodu bakteriálního a kvasinkového původu.

Distribuce: PHARMOS a.s., PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o., ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING, a.s.

https://www.nanocomplex.cz/produkty/


Název produktu: Möller's Omega 3
                             Rybí oleje z tresčích jater

Kategorie produktu: doplňky stravy

Režim výdeje: volný prodej

Popis: Lžička plná života!

Möller's Rybí oleje z tresčích jater z čistého Norského moře obsahují bohaté zdroje omega-3 mastných kyselin, jež přispívají k silné imunitě, zdravému srdci a lepší paměti.

  • Pro všechny věkové kategorie - pro těhotné, děti, dospělé i seniory v různých příchutích a formách
  • Norská kvalita a tradice již 170 let
  • V denní dávce (5 ml) 510 mg DHA a 370 mg EPA
  • Navíc přirozeně obsahuje vitamin D3 a vitamin A

AKCE: Navštivte expozici Möller's na HEALTHCOMM 3D kongresu Berlín, získejte více informací a vyhrajte zajímavé ceny po vyplnění našeho dotazníku!

Distribuce: Objednávat můžete u všech lékárenských velkoobchodů

www.mollers.cz


Název produktu: TraumaPet® oční kapky s Ag 10ml

Kategorie produktu: veterinární přípravek

Režim výdeje: volný prodej

Popis: Oko je velmi citlivé a může být podrážděno i při nejmenší kontaminaci cizími částicemi.

Sterilní oční kapky TraumaPet® ophtal Ag čistí oko a víčko od prachu, pylu nebo cizích vláken, používají se k prevenci a napomáhají léčbě zánětů a infekcí.

Napomáhají také s čištěním podrážděného oka a víčka, zvlhčením očí, alergickým podrážděním a zánětem spojivek.

Distribuce: PHARMOS a.s., PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o., ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING, a.s.

https://www.nanocomplex.cz/produkty/


Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren, kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

STAN PROTI MELANOMU

Přijďte si zdarma a bez objednání vyšetřit pigmentová znaménka. Akce pro širokou veřejnost zaměřená na prevenci rakoviny kůže proběhne letos již po osmnácté. Generálním partnerem je lékárenská síť Dr. Max. V mobilních stanech vybavených nejmodernějšími dermatoskopy bude pro zájemce k dispozici nejen samotná diagnostika pigmentových znamének, ale také odborné poradenství ohledně vhodné ochrany před slunečním zářením. V loňském ročníku akce bylo vyšetřeno celkem 3 655 osob a odhaleno bylo 103 zhoubných nádorů. Stany se v dubnu 2024 otevřou vždy od 10 do 18 hodin: 22.–23. 4. Praha, Václavské náměstí; 29. 4. Brno, náměstí Svobody; 30. 4. Ostrava, Shopping Park Avion. Více na stan.denmelanomu.cz

LEGIONELÓZA NA VZESTUPU

Letos onemocnělo Legionelózou už 104 osob, meziročně nejvíc za posledních deset let. Odborníci ze SZÚ odhadují, že na vině může být častější snaha lidí ušetřit za ohřev vody. Bakterie Legionelly se množí velmi rychle při teplotách mezi 25 a 45 °C. Studenou vodu je proto potřeba držet pod 20 °C a teplou nad 50 - 60 °C s možností ji ještě přihřát, aby bakterie zahynuly. Bakterie Legionelly se šíří ve vodovodním potrubí, ale také klimatizací, aerosolem z domácích zvlhčovačů a fontán. Onemocnění obvykle začíná horečka, třesavka, bolení hlavy a svalová bolest. Následuje suchý neproduktivní kašel a bolesti na prsou a dochází k rychlému vývoji těžké formy pneumonie. K redukci bakterie ve vodě lze dojít pravidelnou spotřebou, termickou úpravou (teplota vody optimálně nad 55°C na všech místech systému) či chemickou dezinfekcí. Základem je ale pravidelná kontrola a údržba vodovodního systému.

SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ 7. 4.

7. 4. 1950 vznikla Světová zdravotnická organizace – WHO (World Health Organization). Tento den je připomínkou, že bychom si měli neustále budovat a zlepšovat svou kvalitu života. Zároveň ukazuje, že se WHO neustále snaží o vymýcení různých nemocí, o snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě. Činnost této organizace je zaměřena především na prevenci. 7. dubna se tedy zkuste zamyslet, kdy jste byli naposledy na preventivních prohlídkách a naplánujte si je! Ministr Zdraví, ideová a expertní interdisciplinární platforma spojující profesionály z různých oblastí, zjistila, že 14 % Čechů nepodstoupilo za posledních 10 let žádnou preventivní návštěvu u lékaře.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie