Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyosa HC 2024


SEZONNÍ TIPY DR. THEISSE: JAK ULEVIT SUCHÝM OČÍM

Dysfunkce kterékoliv složky v slzné funkční jednotce může vést k pocitu suchých očí. Jde multifaktoriální zdravotní problém očního povrchu daný ztrátou homeostázy slzného filmu.

 


PŘÍRODNÍ LÁTKY PŘI PREVENCI A LÉČBĚ CÉVNÍCH ONEMOCNĚNÍ II.: AESCIN

Seriál je připomínkou důležité úlohy fytoterapie v komplexním přístupu ke kardiovaskulárnímu a cerebrovaskulárnímu zdraví. Po rutinu se blíže podíváme na aescin...HOMEOPATIE ZA TÁROU: KVALITNÍ VÝZKUMY A SPOLUPRÁCE VĚDECKÝCH TÝMŮ Z CELÉHO SVĚTA

Výzkumem v oblasti homeopatie se zabývají týmy ve vědeckých institucích a na univerzitách po celém světě.

 


NEMOC ZLOMENÉHO SRDCE

Výraz „mít zlomené srdce" není pouze rčením, ale diagnózou označovanou jako Takotsubo kardiomyopatie.

edc unor


LONI SE NÁM DOBŘE DÝCHALO

Poprvé za celou historii měření nebyl loni překročen žádný z imisních limitů pro suspendované částice tzv. polétavého prachu.

 


HYPERTENZE V MLÁDÍ URYCHLUJE ATROFII MOZKU

Arteriální hypertenze zvyšuje riziko cévních mozkových příhod, ale má i negativní účinky na mozek - urychluje jeho degenerativní procesy.SEZONNÍ TIPY DR. THEISSE: PROFYLAXE RESPIRAČNÍCH ONEMOCNĚNÍ

Víme, že většina výskytů chřipky na severní polokouli vrcholí v lednu nebo v únoru, často má přesah až do prvních březnových týdnů.

 


NEJLEPŠÍ JE HRUŠKA!

Vrozené vývojové vady anatomie dělohy mohou způsobovat potíže s početím i těhotenstvím.

Canephron


VYCVIČENÉ BUŇKY POMÁHAJÍ S LÉČBOU KREVNÍCH NÁDORŮ

Lékaři „vycvičí“ vlastní buňky pacienta tak, aby uměly zaútočit na buňky nádoru.

 


MICROLIFE: VÁŠ PARTNER PRO ZDRAVÉ DÝCHÁNÍ

Microlife nabízí širokou škálu produktů pro diagnostiku a monitorování. Pro koho je vhodná nosní sprcha?CO S TĚLEM UDĚLÁ MĚSÍC BEZ ALKOHOLU?

Například zlepšení hydratace kůže a snížení výskytu vrásek může být viditelné už po 1-2 týdnech abstinence.

 


KDY, KDYŽ NE VČAS!

Včasná diagnostika nádorového onemocnění je velmi důležitá a jakýkoliv nový způsob či metoda může zachránit životy pacientů.

nasivin velky unor


SEZONNÍ PRODUKTOVÉ TIPY

Jaké produkty jsou připraveny pro jarní sezónu? Přinášíme tipy na akční produkty lékárenského sortimentu.

 


HOUBY - RIZIKO I LÉČEBNÝ POTENCIÁL

Mikroskopické houby mohou způsobit kožní, ale i více invazivní mykózy. Říše hub ale také představuje slibný zdroj nových léčiv.NEEXISTUJE BEZPEČNÉ MNOŽSTVÍ ENERGY DRINKU PRO DĚTI

Každý 10. mladý Čech má sklon k rizikové konzumaci energy drinků. Mnohé nápoje jsou také marketingově prezentovány jako zdravé varianty...

 


MUŽI, ŽENY A CHOLESTEROL

Kardiovaskulární onemocnění je často považováno za "mužskou nemoc". U žen je ale dvakrát vyšší pravděpodobnost než u mužů, že po infarktu zemřou...NOVÉ STRÁNKY HEALTHCOMM PROFESSIONAL

Aby bylo hledání potřebných informací pro vás rychlé a komfortní, přinášíme pár tipů a manuál, jak se v novém prostředí webu Healthcomm.cz orientovat.

 

ATRAKTIVNÍ TÉMATA BŘEZNOVÉHO ON-LINE KONGRESU

První letošní akreditovanou akcí pro lékárníky a farmaceutické asistenty je VIII. 3D 360° kongres Healthcomm Professional – Berlin, v jehož on-line prostředí můžete studovat přednášky od 13. března 2024 až do 14. dubna 2024. Registrace je dostupná prostřednictvím tlačítka "Přihlášení" na webu www.healthcomm.cz v sekci „ONLINE AKCE“. Máte možnost vybrat si mezi slovenskou nebo českou registrací. S registrací vám také pomůže manuál, který naleznete v článku na Magazínu: NOVÉ STRÁNKY HEALTHCOMM PROFESSIONAL. Kongres bude spuštěný online na dobu 30 dní, a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Velkým lákadlem jsou atraktivní témata přednášek: Jarní detoxikace pomocí léčivých hub a rostlin, Imunologie člověka s důrazem na alergický zánět, Doplňky stravy pro kojící ženy, Regulace reklamy na léčivé přípravky či problematika funkční zácpy aj. Předešlého on-line kongresu se zúčastnilo přes 1500 účastníků. Využít můžete také kód MAG24 pro volný vstup. ČLnK ohodnotila celý odborný program celkem 13 body, vystudovat ale můžete i samostatné bloky za příslušný počet bodů do systému CV.

ČERNÉHO KAŠLE RAPIDNĚ PŘIBÝVÁ

Do Informačního systému infekčních nemocí (ISIN) bylo od začátku roku 2024 do 13. 2. nahlášeno již 698 případů černého kašle. Onemocnění zasahuje všechny věkové skupiny, nejvíce případů je hlášeno ale u teenagerů ve věku 12 až 18 let. Znepokojující je už 16 infekcí černým kašlem u dětí do jednoho roku. Černý kašel ohrožuje zejména novorozence a plně neočkované kojence. Jde o vysoce nakažlivé onemocnění respiračního traktu způsobené bakterií Bordetella pertussis. Patří mezi vůbec nejzávažnější onemocnění dětského věku.Podobnou situaci hlásí podle ECDC i další evropské země, jako například Dánsko, Chorvatsko, Belgie či Nizozemí. Trápí vás kašel a zhoršuje se v noci? Nechte se vyšetřit! Vyšetření probíhá stejně jako odběr z nosu na covid-19. Více na stránkách https://szu.cz/aktuality/

SOUTĚŽ OD SRDCE PRO SRDCE

Na Educommu probíhá celý únor soutěž o 4 tlakoměry prémiové značky microlife. Výherci si navíc budou moci vybrat barvu tohoto užitečného pomocníka pro domácí diagnostiku. Prvního výherce vylosují v Educommu již 14. února - na svátek sv. Valentýna!

SUCHEJ ÚNOR

Český národ pije nad míru. Suchej únor je česká osvětová kampaň, která již od roku 2013 podporuje a propaguje měsíční abstinenci od alkoholu. Akci pořádá organizace Suchej únor (dříve Liga otevřených mužů). Vyzývá lidi k měsíčnímu odepření si alkoholických nápojů a zvědomění si svého vztahu k alkoholu, případně též poukazuje na jeho rizikové užívání. Podle průzkumu ResSOLUTION Group a Nielsen se každoročně do výzvy hlásí kolem 900 000 lidí. Heslo letošního ročníku je “Suchou cestou“. Lákadlem pro registrované je mj. únorový bylinkovo-čajový kalendář naplněný českými čaji Leros. Více na https://suchejunor.cz/.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie