Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnySŮL NA CHRONICKÝ ZÁNĚT A DETOXIKACIMUDr. Eva Ketttmannová

Schüsslerova sůl č. 12 - Potenciál této soli je mezi lékárníky i lékaři doposud málo využívaný, proto jsem zvolila přehlednou formu prezentace indikací pro každodenní praxi. V minulosti bylo Calcium sulfuricum D6 (dihydrát síranu vápenatého) prostředkem volby zejména pro starší lidi s revmatickými bolestmi kloubů, kterým pravidelná detoxikace a rozproudění metabolismu prospívalo jak na fyzické, tak na mentální úrovni. V dnešní době díky všudypřítomným enviromentálním toxinům potřebujeme detoxikaci všichni a pravidelně. Pokud její význam podceníme, vystavujeme se vleklým zdravotním potížím a únavě. V závěru tohoto článku se budete moct seznámit s šetrnou detoxikační kúrou pomocí tří Schüsslerových solí, jedna z nich je právě sůl č. 12.  

Jaké jsou hlavní účinky soli č. 12?

o podporuje jaterní funkce, zejména tvorbu žluče

o spouští detoxikační procesy v těle

o u chronických bakteriálních zánětů mobilizuje imunitní systém přes aktivaci makrofágů, což přispívá k eliminaci hnisavých procesů

Z výše uvedených účinků vyplývá, jaké budou projevy nedostatku této soli u pacienta:

o zpomalený metabolismus

o nedostatečná detoxikace z přetížení vylučovacích orgánů (játra/žlučník, tlusté střevo, lymfatický systém, ledviny)

o chronické záněty s hnisavým sekretem

Pro první orientaci vám může pomoci i Antlitzdiagnostika (obličejová diagnostika). Typické znaky pro nedostatek soli č. 12 jsou popelavě šedá barva obličeje, jazyk v zadní části potažený hustým povlakem připomínajícím jíl. 

U uvedených chronických stavů lze sůl č. 12 využít jako intenzivní podpůrný prostředek, lze přidat i k léčbě ATB. Obvyklé dávkování u vleklých chronických stavů bude 3x 2 tbl denně a délka užívání 4 - 6 týdnů.

  • Tip na akné: Rozdrťte 6 tablet soli č. 12, smíchejte s malým množstvím vody, aby vznikla kašovitá hmota, a naneste na aknózní pleť.

Na závěr vám představím účinnou detoxikační kúru podle Günthera H. Heepena, lektora léčebného systému 12 minerálních solí Dr. Schüsslera.

Detoxikační kúra

sůl č. 12 Calcium sulfuricum D6 - 5 tbl ráno

sůl č. 10 Natrium sulfuricum D6 - 5tbl po obědě

sůl č. 6 Kalium sulfuricum D6 - 5tbl po večeři

  • Tip pro intenzivnější efekt detoxikační kúry: Uvedené množství tablet nasypat do sklenice horké vody a teplý roztok pomalu popíjet. Celková doba užívání jsou 4 týdny.

Doporučená literatura: Kellenberger, Kopsche: Minerální soli Dr. Schüsslera


FIREMNÍ PREZENTACE

Název léčivého přípravku: Calcium sulfuricum DHU D5-D30, tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Calcium sulfuricum, monohydrát laktózy, bramborový škrob, magnesium-stearát. Dávkování: 3x2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 12. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 29.8.2019.


......

K PROBLEMATICE BY VÁS MOHLO TAKÉ ZAJÍMAT:

MAGNESIUM PHOSPHORICUM PRO PSYCHICKOU POHODU, KONDICI I ANALGETICKÝ ÚČINEK

KALIUM PHOSPHORICUM PŮSOBÍ NA NERVOVÝ SYSTÉM A DODÁVÁ ENERGII

Zpět

WHO ŽÁDÁ ČÍNU O PODROBNÉ INFORMACE O DĚTSKÉM ZÁPALU PLIC

Od poloviny října hlásí severní Čína nárůst chřipce podobných onemocnění ve srovnání se stejným obdobím v předchozích třech letech. Čína má zavedené systémy pro zachycování informací o trendech v oblasti chřipky, chřipce podobných onemocnění, RSV a SARS-CoV-2 a hlášení do sítí jako je Global Influenza Surveillance and Response System. Předpokládá se, že původcem u velkého počtu případů je Mycoplasma pneumoniae. U aktuálně se vyskytujícího onemocnění nicméně nejsou příznaky zcela typické pro infekci M. pneumoniae, u případů není popisován kašel a je přítomna vysoká teplota a nález nodulů na rentgenovém snímku plic. Čínské úřady připisovaly toto zvýšení nemocnosti zrušení omezení COVID-19 a příchodu chladného období. WHO pozorně sleduje situaci a je v úzkém kontaktu s národními úřady v Číně.

NOVELA ZÁKONA O LÉČIVECH

Sněmovna schválila novelu Zákona o léčivech. Jde o největší propacientskou změnu za posledních 15 let. Stěžejní změnou je povinnost dodavatelů léčiv zajistit dodávky pro české pacienty 1 až 2 měsíce po nahlášení přerušení nebo ukončení dodávek jejich léku. Distributoři budou mít nově povinnost každý pracovní den poskytovat SÚKLu informaci o aktuálních skladových zásobách přípravků s omezenou dostupností. Jejich aktuální stav budou hlásit i lékárny, a díky tomu bude Ministerstvo zdravotnictví přesně vědět, kolik je daného přípravku v distribuci, k dispozici pro dodání do lékáren a kolik je ho ještě v lékárnách. Plošné rozdělení mezi lékárny má zajistit povinnost objednávat léčivý přípravek s omezenou dostupnosti pouze v množství obvyklém pro danou lékárnu, namísto vytváření neúměrných zásob. Schváleny nebyly návrhy týkající se zařazení léčiv do strategických rezerv státu a zavedení automatizovaných boxů pro léčivé přípravky s výdejem bez lékařského předpisu.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie