Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnySŮL NA CHRONICKÝ ZÁNĚT A DETOXIKACIMUDr. Eva Ketttmannová

Schüsslerova sůl č. 12 - Potenciál této soli je mezi lékárníky i lékaři doposud málo využívaný, proto jsem zvolila přehlednou formu prezentace indikací pro každodenní praxi. V minulosti bylo Calcium sulfuricum D6 (dihydrát síranu vápenatého) prostředkem volby zejména pro starší lidi s revmatickými bolestmi kloubů, kterým pravidelná detoxikace a rozproudění metabolismu prospívalo jak na fyzické, tak na mentální úrovni. V dnešní době díky všudypřítomným enviromentálním toxinům potřebujeme detoxikaci všichni a pravidelně. Pokud její význam podceníme, vystavujeme se vleklým zdravotním potížím a únavě. V závěru tohoto článku se budete moct seznámit s šetrnou detoxikační kúrou pomocí tří Schüsslerových solí, jedna z nich je právě sůl č. 12.  

Jaké jsou hlavní účinky soli č. 12?

o podporuje jaterní funkce, zejména tvorbu žluče

o spouští detoxikační procesy v těle

o u chronických bakteriálních zánětů mobilizuje imunitní systém přes aktivaci makrofágů, což přispívá k eliminaci hnisavých procesů

Z výše uvedených účinků vyplývá, jaké budou projevy nedostatku této soli u pacienta:

o zpomalený metabolismus

o nedostatečná detoxikace z přetížení vylučovacích orgánů (játra/žlučník, tlusté střevo, lymfatický systém, ledviny)

o chronické záněty s hnisavým sekretem

Pro první orientaci vám může pomoci i Antlitzdiagnostika (obličejová diagnostika). Typické znaky pro nedostatek soli č. 12 jsou popelavě šedá barva obličeje, jazyk v zadní části potažený hustým povlakem připomínajícím jíl. 

U uvedených chronických stavů lze sůl č. 12 využít jako intenzivní podpůrný prostředek, lze přidat i k léčbě ATB. Obvyklé dávkování u vleklých chronických stavů bude 3x 2 tbl denně a délka užívání 4 - 6 týdnů.

  • Tip na akné: Rozdrťte 6 tablet soli č. 12, smíchejte s malým množstvím vody, aby vznikla kašovitá hmota, a naneste na aknózní pleť.

Na závěr vám představím účinnou detoxikační kúru podle Günthera H. Heepena, lektora léčebného systému 12 minerálních solí Dr. Schüsslera.

Detoxikační kúra

sůl č. 12 Calcium sulfuricum D6 - 5 tbl ráno

sůl č. 10 Natrium sulfuricum D6 - 5tbl po obědě

sůl č. 6 Kalium sulfuricum D6 - 5tbl po večeři

  • Tip pro intenzivnější efekt detoxikační kúry: Uvedené množství tablet nasypat do sklenice horké vody a teplý roztok pomalu popíjet. Celková doba užívání jsou 4 týdny.

Doporučená literatura: Kellenberger, Kopsche: Minerální soli Dr. Schüsslera


FIREMNÍ PREZENTACE

Název léčivého přípravku: Calcium sulfuricum DHU D5-D30, tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Calcium sulfuricum, monohydrát laktózy, bramborový škrob, magnesium-stearát. Dávkování: 3x2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 12. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 29.8.2019.


......

K PROBLEMATICE BY VÁS MOHLO TAKÉ ZAJÍMAT:

MAGNESIUM PHOSPHORICUM PRO PSYCHICKOU POHODU, KONDICI I ANALGETICKÝ ÚČINEK

KALIUM PHOSPHORICUM PŮSOBÍ NA NERVOVÝ SYSTÉM A DODÁVÁ ENERGII

Zpět

MIKROBIOM LIDSKÉHO TĚLA V SOUVISLOSTECH

Zveme vás na ojedinělý on-line kongres s problematikou lidského mikrobiomu, který připravila společnost Healthcomm Professional a akreditovala ho u ČLnK. Existuje standardní zdravý mikrobiom? Co o mikrobiomu vlastně víme? Od 9. 5. do 7. 6. 2023 můžete vystudovat přednášky 9 lektorů, přenést se do Paříže – kolébky mikrobiologie, a to díky prostředí Pasteurova ústavu. Na akci, která byla ohodnocena 10 body do systému CV, se můžete přihlásit přes banner na Magazínu nebo na stránkách www.healthcomm.cz

MIGRENIKŮM DVEŘE OTEVŘENÉ

Dny otevřených center pro léčbu migrény se letos odehrají v šesti regionech. První specializované centrum otevře své dveře 1. června v 15:00 v Městské poliklinice Praha. Od 15:00 do 18:00 budou k dispozici také individuální konzultace s odborníky přímo na místě. 14. června bude akci následovat centrum v Nemocnici Teplice. Do podzimní vlny se zapojí další čtyři nemocnice. Na akci se představí i pacientská organizace Migréna-help. Detaily k akci na www.omigrene.cz.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie