Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnySŮL NA CHRONICKÝ ZÁNĚT A DETOXIKACIMUDr. Eva Ketttmannová

Schüsslerova sůl č. 12 - Potenciál této soli je mezi lékárníky i lékaři doposud málo využívaný, proto jsem zvolila přehlednou formu prezentace indikací pro každodenní praxi. V minulosti bylo Calcium sulfuricum D6 (dihydrát síranu vápenatého) prostředkem volby zejména pro starší lidi s revmatickými bolestmi kloubů, kterým pravidelná detoxikace a rozproudění metabolismu prospívalo jak na fyzické, tak na mentální úrovni. V dnešní době díky všudypřítomným enviromentálním toxinům potřebujeme detoxikaci všichni a pravidelně. Pokud její význam podceníme, vystavujeme se vleklým zdravotním potížím a únavě. V závěru tohoto článku se budete moct seznámit s šetrnou detoxikační kúrou pomocí tří Schüsslerových solí, jedna z nich je právě sůl č. 12.  

Jaké jsou hlavní účinky soli č. 12?

o podporuje jaterní funkce, zejména tvorbu žluče

o spouští detoxikační procesy v těle

o u chronických bakteriálních zánětů mobilizuje imunitní systém přes aktivaci makrofágů, což přispívá k eliminaci hnisavých procesů

Z výše uvedených účinků vyplývá, jaké budou projevy nedostatku této soli u pacienta:

o zpomalený metabolismus

o nedostatečná detoxikace z přetížení vylučovacích orgánů (játra/žlučník, tlusté střevo, lymfatický systém, ledviny)

o chronické záněty s hnisavým sekretem

Pro první orientaci vám může pomoci i Antlitzdiagnostika (obličejová diagnostika). Typické znaky pro nedostatek soli č. 12 jsou popelavě šedá barva obličeje, jazyk v zadní části potažený hustým povlakem připomínajícím jíl. 

U uvedených chronických stavů lze sůl č. 12 využít jako intenzivní podpůrný prostředek, lze přidat i k léčbě ATB. Obvyklé dávkování u vleklých chronických stavů bude 3x 2 tbl denně a délka užívání 4 - 6 týdnů.

  • Tip na akné: Rozdrťte 6 tablet soli č. 12, smíchejte s malým množstvím vody, aby vznikla kašovitá hmota, a naneste na aknózní pleť.

Na závěr vám představím účinnou detoxikační kúru podle Günthera H. Heepena, lektora léčebného systému 12 minerálních solí Dr. Schüsslera.

Detoxikační kúra

sůl č. 12 Calcium sulfuricum D6 - 5 tbl ráno

sůl č. 10 Natrium sulfuricum D6 - 5tbl po obědě

sůl č. 6 Kalium sulfuricum D6 - 5tbl po večeři

  • Tip pro intenzivnější efekt detoxikační kúry: Uvedené množství tablet nasypat do sklenice horké vody a teplý roztok pomalu popíjet. Celková doba užívání jsou 4 týdny.

Doporučená literatura: Kellenberger, Kopsche: Minerální soli Dr. Schüsslera


FIREMNÍ PREZENTACE

Název léčivého přípravku: Calcium sulfuricum DHU D5-D30, tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Calcium sulfuricum, monohydrát laktózy, bramborový škrob, magnesium-stearát. Dávkování: 3x2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 12. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 29.8.2019.


......

K PROBLEMATICE BY VÁS MOHLO TAKÉ ZAJÍMAT:

MAGNESIUM PHOSPHORICUM PRO PSYCHICKOU POHODU, KONDICI I ANALGETICKÝ ÚČINEK

KALIUM PHOSPHORICUM PŮSOBÍ NA NERVOVÝ SYSTÉM A DODÁVÁ ENERGII

Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren (celkem můžete získat 13 bodů do systému CV), kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

NEJATRAKTIVNĚJŠÍ ZAMĚSTNAVATEL V OBLASTI FARMACIE 2024

Společnost GSK získala ocenění Randstad Award 2024, když byla vyhlášena nejatraktivnějším zaměstnavatelem v České republice v oblasti farmacie a zdravotnictví. Výsledky vzešly z veřejného mínění a hodnocení zaměstnanců v nezávislém průzkum Randstad Employer Brand Research. V letošním roce se do průzkumu zapojilo 165 zaměstnavatelů v ČR. V kategorii farmacie & zdravotnictví se na dalších místech po vítězné společnosti GSK umístily společnosti Zentiva a Roche.

TÝDEN ŠTÍTNÉ ŽLÁZY 25.–31. KVĚTNA

Letošní 16. ročník osvětové kampaně Týden štítné žlázy nese podtitul „Táhneme za jeden provaz“. Dlouhodobým cílem kampaně je zvýšit povědomí veřejnosti o různých formách poruch štítné žlázy, což může následně pomoci lépe a včas diagnostikovat ty, kteří o své nemoci nevědí. Onemocnění štítné žlázy je často bezpříznakové, ale včasný záchyt a léčba předejdou možným komplikacím. Endokrinologů je nedostatek, proto se o nemocné stará čím dál víc praktiků. Do jejich péče přejde až pětina pacientů. V České republice je Týden štítné žlázy odborně zaštítěn Českou endokrinologickou společností ČLS JEP a podpořen společností Merck.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

ANDROPAUZA
MODRÉ SVĚTLO A STÁRNUTÍ KŮŽE
CHRONICKÉ ZÁNĚTY